Advert

Trabzon olimpiyatlara hazır

4.Uluslararası Okul Sporları (GYMNASİADE) İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Trabzon Valisi Yücel Yavuz başkanlığında yapıldı.

Trabzon olimpiyatlara hazır
kizilay_banner_300X250

11-18 Temmuz tarihleri arasında ilimizde düzenlenecek olan GYMNASİADE olimpiyatlarına yönelik hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğünü ifade eden Vali Yavuz, “Okul Sporları Federasyonu tarafından 11-18 Temmuz tarihleri arasında ilimizde düzenlenecek olan GYMNASİADE Uluslararası Okul Sporları Olimpiyatı hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Bu konuda gerek Federasyonumuz, gerek Gençlik ve Spor Bakanlığımız Trabzon ev sahipliğinde başta Büyükşehir Belediyemiz, Ortahisar Belediyemiz, bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından bu organizasyon tam anlamıyla desteklenmektedir. Sağlığından güvenliğine, ulaştırmasından tanıtımına ve konaklamaya kadar her türlü konuda hiçbir eksiğimiz yok. Trabzon olarak daha önceki organizasyonlarda olduğu gibi gösterdiğimiz başarıyı tekrar göstermeye hazırız. Ben de böyle bir organizasyonu yönetecek olmaktan dolayı onur duyuyorum. Konuya hâkim, hassasiyeti olan ekiple çalışmak bizi güçlendiriyor. Herhangi bir sorunumuz yok. Bu konuda geçmişte uluslararası organizasyon yaptığımız için tecrübemiz de var. Hem ülkemiz hem de ilimiz adına çok başarılı ve güzel bir organizasyon yapacağımızı taahhüt ediyorum.” dedi.

Tanıtımla ilgili de tüm çalışmaların hazır olduğunu da ifade eden Vali Yavuz, “Bu konuda kamuoyunda algı oluşturulması için profesyonel bir ekiple çalışılıyor. Halkımızın bilinçlendirilmesi anlamında güzel çalışmalar var. Sportif faaliyetlerin yapılacağı tesislerde, sporcularımızın konaklaması, ulaşım ve gelecek sporcuların ve teknik heyetin, yabancı misafirlerin ilimizde belli yerlerde gezdirilmesi ve ilimizin tanıtılması konusunda güzel çalışmalar var. Bütün kurumlarımızla bu organizasyona hazırız. Bunu başardığımızda Trabzon’u en güzel şekilde tanıtmış ve ev sahipliğini bir kere daha ortaya koymuş oluruz. Basınımızdan da büyük katkı bekliyoruz.” diye konuştu.

Toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Okul Sporları Federasyon Başkanı Ömür Fatih Karakullukçu, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Birdal Öztürk, Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanı Dr. İsmail Gedikli ve diğer ilgililer katıldı.

Trabzon GYMNASİADE
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler