Advert

Dağ Keçisi vurana 15 bin TL ceza

Gümüşhane'de kaçak olarak dağ keçisi avlayan bir kişi, keçiyi yemeye hazırlanırken yakalandı.

Dağ Keçisi vurana 15 bin TL ceza

Avlanması yasak olan dağ keçisini parçalanmış hâlde bulan Doğa Koruma Millî Parklar (DKMP) Gümüşhane Şube Müdürlüğü ekipleri yakaladıkları şahsa 15 bin lira para cezası kesti.

Gümüşhane’nin Şiran ilçesi Seydibaba köyünde ikamet eden M.A.’nın kaçak olarak dağ keçisi avladığı ihbarı üzerine harekete geçen DKMP Gümüşhane Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Cumhuriyet Savcılığından aldıkları izinle şahsın evinde arama yaptı. Arama sonucunda kaçak avcı, dağ keçisinin kesilip parçalanmış etleri ile birlikte ele geçirildi. Keçinin etlerinin yanı sıra iç organları, boynuzları ve derisini de ele geçiren yetkililer, hayvan üzerinde yaptıkları incelemede mermi izlerini tespit ettiler. Kaçak ete el konurken yaban keçisini vuran kişiye 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu’nun 12’nci maddesindeki fıkralar gereğince 2 bin lira idari, 13 bin 226 lira da tazminat olmak üzere toplam 15 bin 226 lira para cezası kesildi.

Doğa Koruma Millî Parklar Gümüşhane Şube Müdürü İlbeyi Aydın, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, kaçak avlanmaya yönelik olarak kararlı bir mücadele gerçekleştirdiklerini söyledi. Kaçak avcılık yapanlara yüklü miktarda cezalar uygulandığını kaydeden Aydın, “Kaçak avlanmanın önüne geçmek için gece gündüz çalışıyoruz, bu avı yapanlar hakkında idari ve adli işlem yapılıyor.” dedi. 

Gümüşhane Dağ Keçisi Elik Keçisi Ceza
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fındıkta verim yükselince kurslara ilgi arttı
Fındıkta verim yükselince kurslara ilgi arttı
Trabzonlu iş kadınına büyük ödül
Trabzonlu iş kadınına büyük ödül