Advert

Giresun milletvekilinden saldırı açıklaması

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Dereli'de gerçekleşen saldırı hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Giresun milletvekilinden saldırı açıklaması
kizilay_banner_300X250

Bu tür saldırıların küçük gösterilme çabaları olduğunu söyleyen Bektaşoğlu, terörün Giresun'da barınamayacağını da sözlerine ilave ederek "Çünkü terör, vatanını, milletini bayrağını seven Giresunluların dokusuyla uyuşmaz." dedi.

Bülent Bektaşoğlu'nun açıklaması şöyle:

 

Teröristler dün gece Giresun’un Dereli ilçesinde, polislerimize önce uzun namlulu silahlarla, ardından da operasyon sürerken mayınla saldırı gerçekleştirmiştir. Bu saldırıda yaralanan 3 polis memuruna acil şifalar diliyorum, hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
 
 “SALDIRILARI KÜÇÜK GÖSTERME ÇABALARI VAR”

Bu saldırıyı her zaman olabilecek adli bir vaka ‘münferit bir olay, taciz ateşi, vur-kaç eylemi’  gibi küçük gösterme çabaları var.
Oysa daha önce de vurguladım, Karadeniz’deki terörün neden ve sonuçlarının araştırılması için TBMM’de komisyon kurulması önerim de var. Orada belirttiğim gibi; Giresun’da 1 yıldır süren ve şehitler de verdiğimiz bu saldırılar, çözüm sürecinin bir ürünüdür ve PKK’nın Karadeniz’de yapılanma projesinin bir parçasıdır.
Karadeniz’deki terörden AKP’nin sorumluluğu ve izlediği politikaların payı vardır.  Bu konuyu TBMM’de gündeme getireceğim.
Örgüt güçlerini bölgemize kaydırıp konuşlanırken, istihbarat teşkilatımız ve İçişleri Bakanlığımız yerel yöneticilerim bu süreçte karşı önlem, strateji ve mücadele yöntemi geliştirmemiştir.
Terörle mücadele bölgedeki güvenlik güçlerinin imkan ve kabiliyetlerine bırakılmıştır.

“TERÖR GİRESUN’DA BARINAMAZ, DAĞLARIMIZ TEMİZLENECEK”

Ancak bu saldırılar amaçsızdır ve sonuçsuz kalacaktır. Çünkü terör, vatanını, milletini bayrağını seven Giresunluların dokusuyla uyuşmaz. Hainler er ya da geç dağlarımızdan temizlenecektir. Kaçacakları, barınacakları alan ve kendilerini destekleyecek kitlenin olmadığı bu yörede, yapılan bu eylemlerin asıl nedenlerinin ortaya çıkarılmasını ve faillerin biran önce yakalanmasını bekliyoruz.  
Operasyona katılan güvenlik güçlerimize de başarılar diliyorum.
Halkımızı paniğe kapılmamaya, normal yaşantılarına devam etmeye ancak duyarlı olmaya ve güvenlik güçlerine bilgi desteği vermeye çağırıyorum.   

 

Bülent Bektaşoğlu Dereli terör saldırısı
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler