Advert

Trabzonspor demokrasi nöbetindeydi

Trabzonspor, yönetim ve futbolculardan oluşan bir ekiple Trabzon Meydanı'ndaki Demokrasi Nöbetine katıldı.

Trabzonspor demokrasi nöbetindeydi

Trabzonspor, Demokrasi Nöbeti'ne Başkan Muharrem Usta, Asbaşkan Ahmet Çubukçu, Genel Sekreter Gençağa Meriç, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Rıza Egemen, Suat Şen, Gökhan Saral, Coşkun Bülbül, Emre Aksoy, Okan Alemdaroğlu, Adem Beder, Erhan Çimşir, Teknik Direktör Ersun Yanal ve teknik heyetimiz, kaptan Onur Recep Kıvrak ve futbolcular hain darbe girişimine karşı demokrasimize sahip çıkmak için Meydan Parkı’nda demokrasi nöbetine katıldı.

Onur Kıvrak: “Kefenimizle yola çıktık”

Meydan Parkı'nda kurulan platforma ilk olarak Onur Kıvrak çıktı. Onur şunları söyledi: “Size ülkem adına çok teşekkür ediyorum. Bu vatan için canı feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum. Sizler olduğunuz sürece bu ülke bu memleket daha iyi yerlere geleceğinden eminim. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür etmek istiyorum. Dik duruşuyla nasıl bir lider olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Son olarak Cumhurbaşkanımızın bir sözü ile konuşmamı tamamlamak istiyorum. ‘Ben kefenimle yola çıktım’ dedi. Biz de kefenimizle O’nun arkasındayız"

Muharrem Usta, "Darbele gördük, muhtıralar gördük ama böylesini hiç görmedik"

Başkan Muharrem Usta ise şu ifadelerle Trabzonlulara seslendi: “Hepimiz kardeşiz, hepimiz birbirimizin koluna girmişiz. Hiçbir siyasi görüş farklılığı olmadan, hiçbir etnik ve mezhep farklılığı olmadan bu zor günde ülkemizin içinden geçmiş olduğu bu zor günlerde birlik ve beraberliğimiz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Ülkemiz 60 darbesini gördü, bizler 80 darbesini yaşadık. Arada muhtıralar gördük. Ama böylesini hiç görmedik. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bomba atıldı. Benim önerim olmuştu; ‘Ne olur buraların hepsini düzeltmeyelim, tarihe bir miras kalmak üzere burada bir müze inşa edelim. Bizden 100 sene sonra, bin sene sonra yaşayanlar bu ülkenin nasıl ayakta kaldığını ne büyük badireler atlattığına şahit olabilsinler’. Hep birlikte bu zorluğun altından kalkabileceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Takımımız yarın kampa gidecek. Onlar da size selam olsun diye buradalar. Onları yarın uğurlayacağız."

"Nöbette olan herkese buradan selamlarımızı sunuyoruz"

Başkan Muharrem Usta şu ifadelerle sözlerine son verdi: "Zor bir süreçten geçiyoruz. Ama bu millet hiçbir ayrım yapmadan olağanüstü bir refleksle bundan sonra çoluk çocuğumuzun arkadan gelen neslin çok daha sağlıklı yaşayacağı ülkeyi inşa etmek için devasa bir imza attılar. Her birine şükranlarımızı sunuyoruz. Şehitlerimizi buradan yad ediyoruz. Yaralanan bütün vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a gerçekten burada liderliği dolayısıyla çok teşekkür ediyoruz. Tankların sesinin gümbür gümbür olduğu o gece bütün parti liderlerinin Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bütün siyasilerin vermiş olduğu desteğe çok teşekkür ediyoruz. Biz biriz. Birlikteyiz, bütünüz. Bu vatanın yarınlara demokratik bir şekilde demokrasiyi daha büyüterek çıkması için nöbetteyiz. Hep birlikte yarını inşa etmek için yolculuktayız. Geleceğimizin teminatı olan sizlere bütün vatandaşlara Türkiye’nin dört bir tarafından nöbette olan herkese buradan selamlarımızı sunuyoruz."

Yapılan konuşmaların ardından yöneticiler, teknik heyet ve futbolcular ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak meydandan ayrıldılar.

Trabzonspor Demokrasi Nöbeti
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akif Hamzaçebi Akçaabatlılarla buluştu
Akif Hamzaçebi Akçaabatlılarla buluştu
Evli ve Zavallı seyirciyle buluştu
Evli ve Zavallı seyirciyle buluştu