Advert

Gökhan Saral'dan FETÖ ve şike açıklaması

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Saral flaş bir açıklama yaptı...

Gökhan Saral'dan FETÖ ve şike açıklaması

Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi Gökhan Saral basın mensuplarına gönderdiği bir yazılı açıklamayla FETÖ'ye dikkat çekti ve şike davasının takipçisi olacağını söyledi.

İşte Saral'ın o açıklamaları;

Aylar önce TFF’deki paralel yapı militanlarına dikkati çektiğimde fincancı katırlarını ürkütmüş olacağım ki; şahsıma 30 bin TL para ve 45 gün hak mahrumiyeti cezası vermişlerdi.

Yıllardır her platformda hak mücadelesi veren ve temiz futbolu savunan Trabzonspor’umuzun, bir yöneticisi ve taraftarı olarak cezaların bizi susturamayacağını o gün açıklamıştım.

İddialarımın gerçek olduğu net olarak ortaya çıktı.

Zira Türkiye Futbol Federasyonu kurullarında şimdilik 125 kişi açığa alındı, 20’si Fetullahçı Terör Örgütü üyesi çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün başta TFF kurullarındaki adamları olmak üzere, hakemler, menajerler, kulüp yöneticileri, teknik adamlar ve futbolcular aracılığıyla büyük ekonomik kazanç sağladığı iddiasıyla kapsamlı bir soruşturma yürütülüyor.

Kamunun tüm birimlerinde, askeriyede, adliyede, emniyette, üniversitelerde sınav sorularıyla birlikte milyonlarca insanın geleceğini de çalan bu terörist yapının, futbol dünyasındaki pislikleri de ümit ediyorum en kısa sürede ortaya dökülecektir.

Trabzonspor’umuzun yıllardır, ‘hakem hatası’ olarak yutturulmaya çalışılan skandal kararlarla çok büyük maddi-manevi zarara uğratıldığı aşikârdır.

Bu gerçeği görebilmek için sadece geride bıraktığımız sezona bakmak bile yeterlidir.

FETÖ bağlantılı hakemlerin hata görünümlü (!) kasıtlı kararlarıyla galibiyet elde eden kulüplerin, karşılığında bu örgüte himmet adı altında yüklü miktarlarda ücretler ödediği iddiaları ciddiyetle araştırılmalıdır.

Yürütülen soruşturma kapsamında TFF kurullarının ve özellikle hakemlerin verdikleri bütün kararların yeniden gözden geçirilmesi ve hangi kulüp olursa olsun bu kirli yapı tarafından mağdur edilmiş herkese hakkının iade edilmesi gerekir.

Bu karanlık yapının futboldaki kirli icraatlarının deşifresini istemek, samimiyetle temiz futbolu savunan herkesin birincil görevi olmalıdır.

Trabzonspor yöneticisi olarak, kulübümüzün bugüne kadar hangi yöntemle olursa olsun gasp edilmiş bütün haklarının iade edilmesi için her türlü mücadeleyi vereceğim.

Bu mücadelede, rengi ne olursa olsun temiz futbol savunucusu tüm bileşenleri yanımda görmek isterim.

Ayrıca altını çizerek tekrar belirtiyorum ki; FETÖ’nün, Fenerbahçe Kulübü’nü veya başka kulüpleri ele geçirmek istediği iddiaları ayrı bir konudur ve kesinlikle şike davası ile karıştırılamaz! Şike konusundaki haklı mücadelemiz, hak ettiğimiz sonuç alınıncaya kadar devam edecektir.

2010-2011 sezonundaki şampiyon yönetim kurulu ve Sayın Başkanı Sadri Şener’in ve ondan sonraki yönetimin şike ve adalet konusunda vermiş oldukları mücadeleye gölge düşürülmesine de asla müsaade etmeyeceğiz. Camiamızda kişiler ve yönetimler önemli değil, camianın hakkını kendi hakkından daha fazla savunmak önemlidir.

Kurumsallaşma adımları attığımız bugünlerde geçmişten gelen bütün haklı mücadelelerimizin takipçisi olacağız.

Trabzonspor Gökhan Saral Şike FETÖ TFF
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akif Hamzaçebi Akçaabatlılarla buluştu
Akif Hamzaçebi Akçaabatlılarla buluştu
Evli ve Zavallı seyirciyle buluştu
Evli ve Zavallı seyirciyle buluştu