Advert

5 zırhlı aracı durduran adam Trabzonlu çıktı

15 Temmuz gecesi elindeki bayrakla 5 zırhlı aracın önünde tek başına duran kahramanın Trabzonlu olduğu ortaya çıktı.

5 zırhlı aracı durduran adam Trabzonlu çıktı
kizilay_banner_300X250

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı saatlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan'ın davetiyle sokağa çıkan ve Çankaya Köşkü girişinde elindeki bayrağı ile zırhlı araçlara korkusuzca direnen kişinin, Çaykara’nın Yeşilalan Mahallesinden Yaşar Yaldız olduğu ortaya çıktı. Önce elindeki bayrakla darbecilere karşı duran, daha sonra da yere yatarak direnişini sürdüren Çaykaralı Yaşar Yaldız yerinden kımıldamadı. Yaldız, araçlardan inen askerler tarafından yolun kenarına çekilmeye çalışılsa da tek başına gösterdiği direniş ve üstün cesaretiyle tarihe geçti

Çaykara Gazetesi'nin ulaştığı Yaşar Yaldız "Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla, Türkiye'nin geleceğinin sözkonusu olduğu bilinciyle her şeyi göze alarak sokağa çıktım." dedi. Olayın Çankaya Köşkü girişinde meydana geldiğini aktarak Yaldız, "Vatan için, millet için, devlet başkanımız için o gece ölümü göze alarak sokağa çıktım. Çankaya Köşkü girişine doğru tankların geldiğini gördüm. Ben de elimdeki bayrakla onları durdurmak için önlerine çıktım ve bir anlığına da olsa durdurdum." şeklinde konuştu.

Yaklaşık 50 metre arkasında özel harekat polislerinin olduğunu da aktaran Yaşar Yaldız, gösterdiği direnişin belki de bir çatışmayı önlediğini belirterek "her ne olursa olsun hangi şartlarda olursa olsun vatan millet söz konusu olunca gerisi teferruattır. Vatan için Millet için yne aynı duygularla aynısını yaparım” dedi.

Zamanında Haber

Ankara Çankaya Tankları durduran adam Trabzon Çaykara
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler