Advert

Kahramanın adı Giresun'da yaşayacak

Giresun Üniversitesi Senatosu, darbe girişimi sırasında şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş ÖmerHalisdemir'in adını rektörlük konferans salonuna verme kararı aldı.

Kahramanın adı Giresun'da yaşayacak
kizilay_banner_300X250

Giresun Üniversitesi Senatosunca rektörlük konferans salonuna, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci generali vurduktan sonra şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adının verilmesini kararlaştırdı.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, senatonun 26 Ağustos tarihinde toplandığı ve Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun'un önerisi üzerine Güre Yerleşkesindeki rektörlük binasında bulunan konferans salonuna "Ömer Halisdemir" isminin verilmesinin oy birliğiyle kabul edildiği belirtildi. Salonun girişine "Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu" yazısı ve şehit astsubayın resmi ile kısa biyografisinin yer alacağı tabelanın asılacağı kaydedilen açıklamada, Rektör Prof. Dr. Coşkun'un şu, ifadelerine yer verildi: "Ömer Halisdemir'in sıkça hatırlanması için bu ismin, yazılı ve görsel materyallerde sıkça yer almasını sağlayacak bir yere verilmesi gerektiğini düşündüm. Rektörlük binamızda bulunan konferans salonunda gerek üniversite ve fakülte yönetimleri gerekse öğrenci toplulukları tarafından çok sık sosyal ve kültürel programlar yapılıyor. Hatta şehrin birçok sivil toplum kuruluşu da salonda programlar düzenliyor. Programlar için alınan onaylarda, hazırlanan afiş, pankart ve davetiyelerde bu konferans salonunun ismi zorunlu olarak yer almaktadır. Bu yüzden bu konferans salonunun isminin 'Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu' olarak değiştirilmesinin uygun olacağını düşünüyorum."

Giresun Üniversitesi Ömer Halisdemir 15 Temmuz
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler