Advert

Köyde bilgisayar öğreniyorlar

Vakfıkebir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ilçenin en uzak mahallelerinden birisi olan Ballı Mahallesi’nde açılan bilgisayar kursu yoğun ilgi gördü.

Köyde bilgisayar öğreniyorlar

Ballı Mahallesi’ndeki okul binasında açılan kursa çevre mahallelerden gelen kursiyerler de katılıyor. Tuncay Vatan’ın kurs öğretmenliğini yaptığı kursta kursiyerlere bilgisayar kullanımının ayrıntılarının yanı sıra formatlama da öğretiliyor. 19 kursiyerin katıldığı kurs hafta içi her gün toplam 160 saat sürecek ve kurs sonucunda başarılı olan kursiyerlere belgeleri verilecek.

Vakfıkebir Halk Eğitim Merkezi Müdürü M. Birol Yüksek, “Vakfıkebir HEM olarak tam yıl, tam gün eğitim veriyoruz. Özellikle ilçe merkezimizden uzak kırsal bölgelerde kurslar açarak tüm vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Ballı Mahallemiz de ilçe merkezimizden 8 kilometre uzaklıkta olan bir mahallemizdir. Amacımız merkezden uzakta olan insanlarımızın eğitim alarak bilgisayarla tanışmalarını sağlamaktır." dedi.

Kurs öğretmeni Tuncay Vatan ise “Bu tarz hizmetleri köylere taşımak istedik. Halk Eğitim Merkezimiz destek verdi. 19 öğrenicimiz katıldı ve son derece verimli bir eğitim dönemi geçirdik.” diye konuştu. Ballı Ortaokulu Müdürü Mehmet Akif Sarılyıldız ve Vakfıkebir HEM Müdür Yardımcısı Mustafa Dal da kursa gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Günebakış - Hasan BAHADIR

Trabzon Vakfıkebir Halk Eğitim Merkezi Ballı
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon Hurması'nın faydaları
Trabzon Hurması'nın faydaları
Akif Hamzaçebi Akçaabatlılarla buluştu
Akif Hamzaçebi Akçaabatlılarla buluştu