Advert

Kızılay 7 ton su dağıttı

Eynesil ilçesinde Kızılay Giresun Şube Müdürlüğü ekiplerince su dağıtımı yapıldı.

Kızılay 7 ton su dağıttı
Advert

Yaşanan sel felaketinden sonra dört gün süreyle su verilemeyen Giresun’un Eynesil ilçesinde Kızılay Giresun Şube Müdürlüğü ekiplerince su dağıtımı yapıldı.

Kızılay Giresun Şube Müdürü Murat Cansız, ilçeye temiz su gelene kadar Kızılay’ın su dağıtımına devam edeceğini belirterek “Sel felaketinden sonra suları kesik olan Eynesil’in Gümüşçay Mahallesi’nde 7 ton içme suyu dağıttık. 5 ve 1,5 litrelik kaplarda dağıttığımız su için vatandaşımız yoğun ilgi gösterdi. İlçeye su verilene kadar su dağıtım işlemimiz devam edecektir. Her konuda bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Türk Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık ile Yönetim Kurulu üyelerimize ve genel sekreterimize çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. Cansız, “Bu sel felaketinden sonra siyasiler ve devlet yetkilileri ile birlikte afette zarar gören vatandaşlarımıza ziyaretlerde bulunduk. Vatandaşlarımızın şunu bilmesini isterim: Türk Kızılayı olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bilsinler. Bizler ihtiyacı olan hemen herkese elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız.” dedi.

Kızılay’ın dağıttığı su için teşekkür eden vatandaşlar ise “İlçemizde su sıkıntısı inşallah bir an önce giderilir. Şu anda bize temiz su dağıtan Kızılay yetkililerine teşekkür ediyoruz.” dediler.

Günebakış - Ahmet CEYLAN

Eynesil Kızılay
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonlu iş kadınına büyük ödül
Trabzonlu iş kadınına büyük ödül
Sera Gölü çöp sorunuyla boğuşuyor
Sera Gölü çöp sorunuyla boğuşuyor