Advert

Hacısalihoğlu'ndan Beşikdüzü için anlamlı çağrı

TTSO Başkanı M, Suat Hacısalihoğlu, 21 Eylül günü Beşikdüzü ilçesinde yaklaşık 600 esnafın selden etkilendiğini belirterek, “Hiç olmazsa belirli süre alışverişlerimizi Beşikdüzü’ne gidip oradan yapalım. Onlara iş camiası ve tüketiciler olarak bir katkı sağlayalım ki, sorunlarının çözümünü kolaylaştıralım. Yaraların sarılması konusunda destek olalım” dedi.

Hacısalihoğlu'ndan Beşikdüzü için anlamlı çağrı
kizilay_banner_300X250

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Eylül ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı M. Şadan Eren’in yönetiminde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TTSO eski meclis başkanı Ali Osman Ulusoy’un 2. ölüm yıldönümü olduğunu hatırlatarak, “Kendisine rahmet diliyorum. Ayrıca İçişleri Bakanlığı görevine atanan hemşehrimiz Sayın Süleyman Soylu’yu da sizlerin huzurunda tekrar kutluyorum. Şehrimize, ülkemize daha fazla katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

SELDE ZARAR GÖRENLERE VERGİ VE KREDİ KOLAYLIĞI SAĞLANMALI

Başkan Hacısalihoğlu, Beşikdüzü’nde 21 Eylül günü meydana gelen ve 3 vatandaşımızın hayatını kaybettiği sel olayına da değinerek şunları söyledi: “Beşikdüzü olayı gerçekten büyük bir afet. Orada yaptığımız incelemelerde su yüksekliğinin belli bölgelerde 2 metreye ulaştığını gördük. Önemli miktarda zarar var. 600 civarında işyeri zarar görmüş durumda. İnanıyoruz ki zararlar bir an önce tespit edilir ve devlet yardımları yapılır. Beşikdüzü’nde zarar gören esnafın, tüccarın en azından 2016 yılı için vergi ödememesi veya ertelenmesi düzenlenebilir. Burada zarar görenlerin zararlarını karşılama doğrultusunda en az 1 yıl ödemesiz 3 yıl vadeli kredi sağlanması, oradaki esnafımızı belli zarardan kurtaracaktır. Bakanlarımız hemen afet bölgesine geldi. Büyük bir devlet sorumluluğuyla devletimizin üzerine düşeni yaptığını düşünüyoruz. Afet olunca insanlarımız çok hassas. Tüm belediyelerimiz, kamu kurumlarındaki personelimiz oraya gitti, Afetin etkilerinin azaltılması konusunda gerekli çalışmaları yaptılar. Devletimizin güçlü eli anında her yere uzanıp gerekli tedbirleri aldı.”

ALIŞVERİŞLERİMİZİ BEŞİKDÜZÜ’NDEN YAPALIM

Beşikdüzü için herkesin üzerine düşeni yaptığını da vurgulayan Başkan Hacısalihoğlu, “Beşikdüzü’nde en büyük zararı esnafımız, tüccarımız, sanayicimiz gördü. Hepimiz şehir merkezinde zaten alışveriş yapıyoruz. Hiç olmazsa belirli süre alışverişlerimizi Beşikdüzü’ne gidip oradan yapalım. Onlara iş camiası ve tüketiciler olarak bir katkı sağlayalım ki, sorunlarının çözümünü kolaylaştıralım. Oradaki yaraların sarılması konusunda herkes üzerine düşen görevi yapıyor. Bizlerin de yapması gerektiğini düşünüyoruz.”

VERGİ DAİRESİ’NDEN 6736 SAYILI KANUNLA İLGİLİ SUNUM

TTSO Eylül ayı meclis toplantısına Trabzon Vergi Dairesi Başkanı Ayhan Yaman, Vergi ve Anlaşmalar Uygulama Müdürü Birnaz Yılmaz, Tahsilat Müdürü Ayhan Erincik, Karadeniz Vergi Dairesi Müdürü Osman Demir, Hızırbey Vergi Dairesi Müdürü Bilal Dizdaroğlu, Gelir Uzmanı Gökhan Şahin ve Uzman Yardımcısı Serhan Aktaş da katıldı. Trabzon Vergi Dairesi Başkanı Ayhan Yaman, 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu’nun, vergi borcu olanlara büyük kolaylıklar sağlandığını belirterek, tüm işadamlarını bu kolaylıklardan yararlanmaya çağırdı. Vergi ve Anlaşmalar Uygulama Müdürü Birnaz Yılmaz ise kanunla ilgili bir sunum yaptı ve soruları yanıtladı. Sunumun ardından TTSO Meclis Başkanı M. Şadan Eren ve TTSO Başkanı M: Suat Hacısalihoğlu, Ayhan Yaman ve Birnaz Yılmaz’a teşekkür plaketi takdim etti.

Günebakış - Aydın GELLECİ

TTSO M. Suat Hacısalihoğlu
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler