Advert

Yayla soygunları başladı

Çarşıbaşılı yaylacıların ikamet ettiği Güzel Yayla’da 20 yayla evi bir gecede soyuldu.

Yayla soygunları başladı
kizilay_banner_300X250

Trabzon’un Vakfıkebir ve Tonya ilçeleri mücavir alanında bulunan ve Çarşıbaşı’nın Yavuz Mahallesi sakinlerinin ikamet ettiği Güzel Yayla’da 20 yayla evine hırsız ya da hırsızlar girdi. Evlerden elektronik ve değerli eşya niteliğinde malzeme çalan hırsızlar kayıplara karıştı. Terör şüphesi nedeniyle jandarma birlikleri çevrede araştırma yaptı.

Edinilen bilgiye göre, Tonya ve Vakfıkebir ilçe sınırları içinde kalan ancak Çarşıbaşı Yavuz Mahallesi sakinleri tarafından yıllardır kullanılan Güzel Yayla’da bulunan 20 yayla evine giren hırsızlar televizyon, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ve bakır mutfak eşyalarını çalarak kayıplara karıştı. Ev sahiplerinin fark etmesi sonrası olay yerine ilçe jandarma ekipleri çağrıldı. İlk önce terör şüphesi nedeniyle çevrede araştırma yapan Jandarma, olayın hırsızlık olduğunu tespit edince olay yeri inceleme ekipleri yaylaya çağrıldı. Jandarma olay yeri inceleme ekiplerinin yapmış olduğu incelemede evlerin kapı ve pencerelerinin kırılarak içeri girildiği tespit edildi. Hırsızların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Yavuz Mahallesi Muhtarı Osman Gelleci ve evleri soyulan ev sahipleri, bu tür olayların önüne geçilebilmesi için pornocu bekçi uygulaması talep etti.

Günebakış - Aydın GELLECİ

Trabzon Çarşıbaşı Güzel Yayla Hırsızlık
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler