Advert

Ahmet Çabuk'tan Tuzlaspor açıklaması

Tuzla Belediye Başkan yardımcısı ve Tuzlaspor eski başkanı Ahmet Çabuk, Tuzlaspor'un el değiştirmesinin ardından zuhur eden bazı tartışmalara dair bir açıklama yaptı.

Ahmet Çabuk'tan Tuzlaspor açıklaması

 

Ahmet Çabuk, Tuzlaspor yönetiminin el değiştirmesi sürecinin Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ile kendi aralarında çıkan bir fikir ayrılığı sonucunda gerçekleştiği yönündeki söylentileri kesin bir dille yalanladı.

Bu durumdan duyduğu üzüntüyü dile getiren ve "Başkanımızla aramızda böyle bir durumun olması mümkün değildir ve olması da ihtimal dâhilinde bile olamaz" diyen Ahmet Çabuk'un şahsi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tam metni şu şekilde:

Saygıdeğer Kardeşlerim,

Bilindiği üzere Tuzlaspor'da 5 yıla yakın bir başkanlık yaptım. 24 Aralık 2016 tarihi itibariyle yönetimi yeni arkadaşlara devrettik. Bu arkadaşlarımıza tekrar başarılar diliyorum. Bu süreç bitti fakat zaman zaman sosyal medya üzerinden farklı açıklamalar ve farklı yorumlar yapılarak olayın seyrini değiştirmeye kişiselleştirmeye çalıştırılmaktadır. Bu yapılan eleştiri ve yorumların Tuzlaspor’a zarar vereceği kanaatini taşıyarak bir açıklama yapmak durumunda kalıyorum.

Son kongreden önceki kongrede Sayın başkanım Dr. Şadi Yazıcı beye yorulduğumu ifade ederek bırakmak istediğimi bildirdim. Beraberce bu işi yapabilecek kişi ve kurumlara teklif götürerek takımın yönetimini almalarını talep ettik fakat o süreçte talip olmayınca tekrar yönetimi kurmak ve devam etmek durumunda kaldık.

Son kongreden öncede gerek bana gerekse başkanıma farklı kişi ve gruplar kulübe talip olduklarını ifade ettiler. Bizde gerekli araştırmaları yaparak Tuzlaspor'u daha iyi noktalara getireceği kanısıyla kongreye giderek yönetimi devrettik. Bu süreçle ilgili yönetime gerekli bilgilendirmeleri yaparak kongre kararı aldık. Kongrede farklı liste ve farklı bir görüşte çıkmadı. Göreve başlayan yeni yönetimde kendine göre prensiplerini ortaya koyarak iyi niyetle işe başladılar ve başarılı olmak için ellerinden geleni ortaya koyacaklardır. Bizlere düşen görev süreci iyi niyetle takip etmek ve destek olmaktır.

Benim yönetim anlayışımla arkadaşların yönetim anlayışındaki farklılık gayet doğal bir durumdur. Yeni görev alan arkadaşlara zaman tanımak gerektiği kanaatini taşımaktayım.

Özellikle açıklığa kavuşmasını istediğim konulardan bir tanesi de Sayın başkanımızla aramızda bu süreçte fikir ayrılığına düştüğümüz için bu kararı almak durumunda kaldığımız ve yönetim değişikliğine gidildiğine dair farklı yorumların ortalıkta dolaşmasından duyduğum üzüntüdür. Başkanımızla aramızda böyle bir durumun olması mümkün değildir ve olması da ihtimal dâhilinde bile olamaz. Böyle bir beklenti içinde olanlara ancak şunu söyleyebilirim size buradan malzeme çıkmaz boşuna beklemeyin. Bizim hukukumuz artık sadece mesai arkadaşlığı değil ölene kadar devam edecek olan dava arkadaşlığı ve kader birlikteliğidir. Başkanımızın liderliğinde gösterecek olduğu hedefler vereceği kararlar doğrultusunda işimizi en iyi şekilde yaparak onun başarısına katkı sağlamaktır. Bu anlayışla yolumuza devam edeceğimizi herkesin bilmesini istiyorum.

Beş yıllık süreçte Sayın başkanımızla beraber belediyemizin bir birimi gibi üzerinde durarak marka yaptığımız Tuzlaspor'un bundan sonraki süreçlerini de takip ediyor zaman zaman fikirlerimizi arkadaşlarımızla paylaşıyoruz.

Taraftarlardan ricam şudur ki sabırlı olmaları ve takıma sahip çıkmalarıdır.

Tuzlaspor’u sevenlerden ricam şudur ki artık bu tartışmalara ve yorumlara son vermemiz ve takip ederek sonucu beklememizdir.

Yeni yönetimden ricam şudur ki Tuzlaspor sıradan bir futbol kulübü değil burası futbola ve futbol anlayışına farklı bir kimlik ve karakter oluşturmuş bununla ön plana çıkmış bir örnek kulüp olmuştur. Bu anlayış ve kimlikten uzaklaşmamanızdır.

Şunu açıklıkla ifade etmek istiyorum ki gerek şahsım gerekse belediye başkanım gerekli istişareleri yapmış ve kariyerleri başarılarla dolu bir ekibe kulübü devrederek takımı daha yukarıya çıkaracağına inanmamızdır. Aksi takdirde amacımız bizden gitsin de ne olursa olsun asla değildir.

Amacımız sağlam temeller üzerine oturmuş bir Tuzlaspor oluşturmak ve tamamen kurumsallaşmış bir yapıya kavuşturmaktır. Umarım bu niyetimiz gerçekleşir ve gerçekleşmemesi için hiçbir sebepte yoktur. İyi niyetle işini yaptıktan sonra başarı mutlaka gelecektir.
Bu süreçte özellikle beraber çalıştığımız yönetim, teknik heyet, futbolcu arkadaşlarımdan sağduyulu davranarak açıklamalarımıza dikkat etmemiz ve beş yılda kazandığımız başarıların haklı gururu ve mutluluğunu yaşamanızdır.

Duamız şudur ki inşallah Tuzlaspor gelecekte daha üst liglerde görebilmektir.

Saygıdeğer kardeşlerim,

Tuzlaspor’un marka olmasında ciddi katkısı olan başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum. Yeni tartışma çıkaracak yorumlardan uzak durmanızı, birlik ve beraberlik içersinde mutlu ve huzurlu bir hayat sürmenizi Rabbimden niyaz ediyor saygılar sunuyorum.

Ahmet Çabuk Tuzlaspor Tuzla Belediyesi Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler