Advert

Uzungöl derneklerinden Fettahoğlu'na sert cevap

Uzungöl Turizm Dernekleri ortak açıklamayla turizmci Fettahoğlu’na "haseti gözünü bürüyen zat-ı muhterem" şeklinde hitap ederek yaptığı açıklamayı düzeltmeye davet etti.

Uzungöl derneklerinden Fettahoğlu'na sert cevap
kizilay_banner_300X250

Turizm işletmecisi Şükrü Fettahoğlu’nun Uzungöl ile ilgili basında yer alan iddiaları üzerine Uzungöl’deki dört dernek bir araya gelerek ortak bir basın açıklaması yaptı.

Uzungöl Turizmini Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Akyüz, Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, Uzungöl Birlik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İdris Akyüz ve Uzungöl Turizm Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Öztürk’ün ortak basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

“Turizm işletmecisi Şükrü Fettahoğlu’nun asılsız, mesnetsiz iddiaları üzerine bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Uzungöl’ün adını kirletmeye yönelik bu açıklamaları esefle kınıyoruz. Fettahoğlu’nun dünyanın sekizinci harikası olan ve her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turisti kendine çeken, hayran bırakan Uzungöl ile ilgili açıklamaları yediği kaba pislemekten başka bir şey değildir. Uzungöl bugünkü duruma gelene kadar büyük bedeller ödemiştir. Bu işin her türlü sıkıntılarını çekmiştir, çekmeye de devam ediyor. Özellikle Uzungöllü turizmciler doğa cennetini korumaya, kollamaya ve gözü gibi sakınmaya gayret gösterirken birilerinin ortaya çıkıp dereyi bulandırması ihanetten başka bir şey değildir.

Uzungöllü turizmciler bugüne kadar bedel ödemiştir. Ödemeye de devam ediyor. Bugün dünyanın turizm merkezlerinden biri haline gelen ve özellikle körfez ülkesinden gelen turistlerin büyük ilgilisini çeken Uzungöl’de fiyat belirsizliğinin ve hizmet kalitesinin düşük olması gibi asılsız iddiaları öne süren; Araba ayrı, aceme ayrı, Türk'e ayrı fiyat uygulamasının yapıldığı, turistlerin bayramlarda soyup soğana çevrildiğini, Arap’ın Arapı kazıkladığı şeklindeki aslı astarı olmayan iddiaları ortaya atmak turizme ihanettir. Vatana ihanettir. Millete ihanettir.

Üzüntüyle ve esefle şahit olduğumuz mesnetsiz, asılsız iddiaları ortaya atıp turizme balta vurmak Uzungöl’e ve bu ülkeye yapılan bir ihanettir. Uzungöllü olmadığı halde, Uzungöl’ün nimetlerinden yararlanan, Uzungöl sayesinde tesis kurup ekmek yiyen birinin Uzungöl’ün adını karalamaya, adının kötü anılmasına neden olan bu kişi ve düşünceyi esefle kınıyoruz.

Yurt içi ve hatta yurt dışındaki belli çevrelerin hedefinde olan Uzungöl hakkındaki asılsız iddialarını anlarız da kendi insanımızın, üstelik bu sektörden ekmek yiyen birinin aynı düşüncede olması akla zarardır. Uzungöl’ün adıyla reklam yapan, Uzungöl sayesinde ekmek yiyen birinin kendi bindiği dalı kesecek kadar fütursuzca davranması bizleri derinden üzmüştür. Bu davranışıyla haseti gözünü bürüyen zat-ı muhteremi kınıyor, asılsız iddialarını doğrulamaya davet ediyor ve yaptığı yanlışı düzeltmesini istiyoruz. Yasal haklarımız saklı kalmak koşuluyla gerekli düzeltmeyi yapmasını bekliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Trabzon Çaykara Uzungöl
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler