Advert

Dolandırıcıların oyununu polis bozdu

Eşrefve Huriye Yılmaz çifti, telefon dolandırıcılarına bir servet kaptırmak üzereyken son anda engellendi.

Dolandırıcıların oyununu polis bozdu
kizilay_banner_300X250

Trabzon, telefon dolandırıcılığına her gün farklı bir kurban veriyor. Bu seferki kurbanlar Yılmaz çifti olacaktı. Trabzon’un Ortahisar ilçesi Aydınlıkevler Mahallesi’nde yaşayan Eşref (75) ve Huriye Yılmaz (60) çifti, az kalsın telefon dolandırıcılarına bir servet kaptırmak üzereyken Trabzon Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Hırsızlık ve Dolandırıcılık Büro ekipleri tarafından son anda engellendi.

BİR SERVETİ DOLANDIRICILARA KAPTIRIYORLARDI

Edinilen bilgiye göre dolandırıcılar, Huriye Yılmaz’ı arayarak, “Eşiniz şu anda karakolda ve ifade veriyor. Terör örgütü ile bağlantısı olup olmadığı araştırılıyor. Evde bulunan paralarınızı bize yatırın.” dedi. Uyanık dolandırıcıların bu çağrısı üzerine paniğe kapılan Huriye Yılmaz, evde bulunan 75 bin avro, 40 bin TL ve 100 Cumhuriyet altınını alarak dolandırıcıların söylemiş olduğu adrese yatırmak için yola çıktı.

BENİ ARADILAR DEDİ, POLİS İŞİ ÇÖZDÜ

Bu sırada uyanık dolandırıcılar aynı yöntem ile Eşref Yılmaz’ı da oyalıyordu. Telefonu meşgul olan eşini arayan Huriye Yılmaz’a uyanıklar, “Eşinin telefonu incelemede, bu nedenle ona ulaşamazsın.” ifadelerini kullandılar. Eşref Yılmaz, durumdan şüphelenerek telefonu kapattı ve kendisini arayan kişilerin söylediklerini 155 polis imdat hattına aktardı. Polis ihbar hattındaki görevli memur, Yılmaz çiftinin dolandırıldığını anlayarak tüm birimlere çağrı yaptı

PTT’DE SON ANDA DURDURULDU

Yankesicilik ve Dolandırıcılık (YANDOL) Bürosu ekipleri; 155 istasyonundan gelen ihbar üzerine merkezde bulunan tüm bankalarda önlem aldı. Trabzon PTT’ye ait merkez postanede de önlem alan ekipler, yaşlı kadının telefon ile konuşarak içeri girdiğini tespit etti. Ekipler, Huriye Yılmaz’ı para yatırmaması yönünde uyararak engelledi. Huriye Yılmaz, daha sonra Çarşı Polis Merkezi’ne götürüldü. Dolandırıcıların elinden son anda kurtulan yaşlı kadın sevinç gözyaşlarına boğuldu.

POLİSLER OLMASA YANMIŞTIK

YANDOL Büro Amiri Kürşat Ural’a Yılmaz çifti dua ederek sarıldı. Huriye Yılmaz, “Polislerimizden Allah razı olsun. Kürşat oğlum olmasaydı 30 yıllık servetimiz yok olacaktı. Bizi aradılar ve ağlarına düşürdüler. Bana, ‘Eşin elimizde.’ dediklerinde inanın çok korktum. Biz son anda kurtulduk, diğer vatandaşlara sesleniyorum; aman onlara inanmayın, Kürşat oğlumu arayın.” dedi.

POLİSLERLE BANKAYA GİTTİLER

Huriye Yılmaz’ın 40 yıllık hayat arkadaşı Eşref Yılmaz, “Uyanıklığın böylesi görülmedi. İnsanlar kendi emeklerini vermedikleri paraları çalmak istiyor. Neredeyse tüm emeğimiz gidiyordu. Polislerimizden Allah razı olsun. Devletimizin başından böyle polislerimiz her zaman olsun.” ifadelerini kullandı. Yılmaz çifti, sonrasında YANDOL Büro Amiri Kürşat Ural ve polis ekiplerinin yardımı ile dolandırıcılara kaptırmak üzere oldukları parayı ve ziynet eşyalarını bankaya yatırdı.

Telefon Dolandırıcılığı
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler