Advert

TDF Trabzon Günleri’ni Anadolu ve Avrupa’ya taşıyor

Merkezi İstanbul Fatih'te bulunan Trabzon Dernekleri Federasyonu 2005 Yılından bu yana İstanbul ilinde Trabzonluları birbirleri ile kaynaştırma amacıyla Feshane'de Trabzon'un Fethi, Trabzon Kurtuluş Günleri ve Trabzon Tanıtım Günleri düzenlemeye devam ediyor.

TDF Trabzon Günleri’ni Anadolu ve Avrupa’ya taşıyor
kizilay_banner_300X250

Merkezi İstanbul Fatih'te bulunan Trabzon Dernekleri Federasyonu 2005 Yılından bu yana İstanbul ilinde Trabzonluları birbirleri ile kaynaştırma amacıyla Feshane'de Trabzon'un Fethi, Trabzon Kurtuluş Günleri ve Trabzon Tanıtım Günleri düzenlemeye devam ediyor. Ayrıca İstanbul ilinde faaliyet gösteren yaklaşık 250 Trabzon derneğini de kucaklayarak hemşehri kaynaşmasında önemli rol üstlenmektedir.

2015 yılı içerisinde Trabzon'umuzun tanınırlığını daha yukarılara taşımak amacıyla, Trabzon Valiliği ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte ülke genelinde, yedi bölgede yedi il belirleyerek bu etkinlikleri Anadolu ve Avrupa’ya taşıma çalışmaları doğrultusunda, ilkini 17-20 Aralık 2015 tarihlerinde Antalya’da faaliyet gösteren Antalya Trabzonlular Derneği ile birlikte gerçekleştirerek bir ilke imza atmayı başarmıştı. Tüm hemşehrilerimiz dört gün süre ile birbirleri ile hasret gidermenin mutluluğunu coşkuyla yaşadılar.

Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Demir etkinlikler ile ilgili yaptığı açıklamada" Trabzon Kurtuluşu ve Trabzon Tanıtım Günleri ülke genelinde hemşehrilerimizin yoğun olduğu her ile yayılarak devam edecektir. Antalya programımızdan sonra, 2012 yılından beri çalışmalarını birlikte yürüttüğümüz Bursa Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile birlikte, Nisan 2014 yılında Merinos Kültür Merkezi’ne yapmış olduğumuz müracaatla sözleşmelerimizi imzalayarak 18-21 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Trabzon'un kurtuluşunun 98.Yıldönümü kutlamaları ve Trabzon Tanıtım Günleri etkinliğimiz ile ilgili çalışmalarımız tamamlama aşamasına gelmiştir. Bununla beraber diğer illerle çalışmalarımız komisyon tarafından devam etmektedir. Trabzon Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu olarak Bursa Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetimi ile Bursa'da yapacağımız etkinlikler ile ilgili, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çepni'yi ziyaret ederek bilgi verdik. Sayın Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimiz her konuda bizlere yardımcı olacaklarını ifade ettiler.”Trabzon Dernekleri Federasyonu ve Bursa'da yaşayan tüm hemşehrilerimiz adına kendilerine teşekkür ederim" dedi.

Ziyaretlere Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Demir, Başkan Vekili Hüseyin Ayaz, Başkan Yardımcıları Ali Osman Yıldırım, Ali Turan Gür, Genel Sayman Salih Zeki Durmuşoğlu, Genel Sayman Yardımcısı Dilek Bulut, Genel Sekreter Yardımcısı Yaşar Çakır, Kadın Kolları Başkanı Asuman Sula Durmuşoğlu, Bursa Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bekir Akyıldız, Bursa Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Eski Başkanı Orhan Aygün ve AK Parti İl Başkan Yardımcısı Trabzon'lu hemşehrimiz Mehmet Şenocak katıldı.

TDF Mustafa Demir Hüseyin Ayaz Münir Karaloğlu Hüseyin Çepni Ali Turan Gür Salih Zeki Durmuşoğlu Asuman Sula Durmuşoğlu Dilek Bulut
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler