Advert

Üniversiteyi alacağız!

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen mahalle sorunlarını görüşmek üzere dün bir araya geldiği muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada Trabzon’a yapılacak ikinci üniversite konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Üniversiteyi alacağız!

Türkmen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun ikinci üniversite konusunu sıkı bir biçimde tâkip ettiğini söyledi.

Bakan Soylu’nun ikinci üniversiteyi Trabzon’a ve dolayısıyla Akçaabat’a kazandıracağına inandıklarını söyleyen Türkmen, “Sayın Bakanımız Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde YÖK Başkanı’nı ziyaret etmiş ve ikinci üniversite konusunu kendisine açmıştır. Bunu sıkı bir şekilde takip ediyorlar takip ettiklerini de biliyorum. İnşallah en kısa zamanda bu konuyla ilgili olumlu haberler alacağız.” dedi. Üniversitenin şehir için önemine değinen Türkmen “Aslında üniversite de çok önemli. Üniversite, şehir ekonomisine en büyük katkı yapan kurumlardan birisidir.50-60 milyonluk bütçeleri var. Gelen öğrencini bıraktığı para ayrı şehre giren para ayrı. İnşallah bunu başarırız." diye konuştu.

Akçaabat Muhtarlar Derneği Başkanı Eyüp Gedikli de konuşmasında toplantının düzenlenmesinden dolayı duydukları memnuniyetini dile getirdi. Cemil Ustada gerçekleşen kahvaltı programına ayrıca Akçaabat Belediye Başkan Yardımcıları Osman Parlayan ve Cevat Birinci Bölge Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sebahattin Yazıcı, Fen İşleri Müdürü Mustafa Berber, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Turhan Bektaşoğlu ve mahalle muhtarları katıldı.

Kaynak: günebakış - Berkant PARLAK

Akçaabat Şefik Türkmen
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon Hurması'nın faydaları
Trabzon Hurması'nın faydaları
Akif Hamzaçebi Akçaabatlılarla buluştu
Akif Hamzaçebi Akçaabatlılarla buluştu