Advert
Aklın Yolu Bir
Levent Şirin

Aklın Yolu Bir

Advert

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, geçenlerde “Fenerbahçe maçının ardından yolumuzu ayıracağımız isimlerle görüşeceğiz” gibi bir demeç vermişti. Daha doğrusu yaptığı açıklamaların arasında böyle bir bölüm geçiyordu. Sormak lazım, yolunuzu ayırmayı düşündüğünüz isimlerle mi Fenerbahçe’nin karşısında çıktınız?

Sadi Tekelioğlu’nun yerine takımın başına getirilen Hami Mandıralı, daha önceki gelişinde yaptığı gibi kadroda revizyona gitmek istemiş fakat yönetim “elimizdeki oyuncuları değersizleştirmeyelim” mealinde bir açıklama yapmıştı. Şimdi Hami’nin dediğine gelmiş oldular. Bazı oyuncuları “değersizleştirmeyelim” derken takım değersizleşti, dolayısıyla o “bazı oyuncular da” değerini koruyamadı. Ne bekleniyordu acaba? Bu “bazı” oyuncuların birden iyi oynamaya başlaması mı?

Başkan Muharrem Usta, her konuşmasında ilk olarak kulübün mali yapısına vurgu yapıyor. Anladığım o ki, mali yapı düzelince, en azından düzelme yoluna girince o “bazı” oyuncuların da iyi oynamaya başlayacağı varsayıldı. Kolayca anlaşılacağı üzere bu düşüncenin arkasında bu oyuncuların para için oynamadığı varsayımı yatıyor. Sanki kulübün her şeyi mükemmel de sadece parası yokmuş gibi.

Halbuki Sadi Hoca’nın takımın başında bulunduğu kısacık dönemde gençler sahaya sürülmüş, en azından taraftarın beklediği azim ve gayreti göstererek gelecek adına ümit vermişlerdi. Hami gelince de aynı anlayışla devam eder, daha önceki döneminde yaptığı gibi motivasyonu yükseltir, formayı hak edene verir diye bekledik ama yönetimin “değersizleştirmeyelim” çıkışı bunun önüne geçti. Bu durum, saha kenarındaki görüntüsünden ayan beyan anlaşılacağı üzere Hami’ye de olumsuz etki yaptı. Her açıklamasında “çok çalışacağız, bu durumdan kurtulacağız” deyip duruyor ama sahada oynanan futbolda hiç mi hiç düzelme yok. Top yarı sahadan çıkıyor, sağ ya da sol çizgiye doğru sıkışıyor, oralarda ezilip kalıyor. Bir maç bitiyor da adam gibi bir orta yapılmıyor, bir tane düzgün şut çekilmediği oluyor. Lig sıralamasında Trabzonspor’un altında bulunan bazı takımların, maçın bazı bölümlerinde rakibinden daha iyi top oynadığına defalarca şahit oldum.

Bazen yorumcular “Trabzonspor bu sene kadro istikrarını yakalayamadı, ondan dolayı takım olamadı” gibi beylik laflar ediyor. Peki, Gençlerbirliği maçına ne demeli? Trabzonspor maçına 6 eksikle çıktılar. Daha dün ligin dibinden çıkmaya çalışıyorlardı. Ligin başı değil ki… İkinci yarının ortalarına geldik. Her gün idman yapıyorsunuz, hala becerip bir atak geliştiremiyorsunuz. Kusura bakmayın, bir takım ancak isterse bu kadar kötü oynar.

Keşke Hami Mandıralı gelir gelmez gereken operasyon yapılsaydı. Belki o zaman UEFA’ya gitmek de mümkün olurdu. Camia hem moral anlamda hem de mali anlamda kendine gelirdi. Yine de ümitvar olmak lazım. Zararın neresinden dönülse kardır.

 

Advert
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler