Soylu'dan Beşikdüzü'ne 2 milyon lira

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde 21 Eylül 2016 günü yaşanan sel felaketinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Beşikdüzü Belediyesine 2 milyon lira acil yardım ödeneği gönderildi.

SİYASET - AK Parti - 2016-10-19 13:08:59

Beşikdüzü Belediye Meclisi de dün Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu başkanlığında olağanüstü toplanarak, gelen 2 milyon liranın bir milyon lirası ile selden zarar gören esnaflardan alışveriş yapma kararı aldı. Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Belediye olarak bir milyon lira ile yapılan alışverişte alınan emtianın ayni yardım olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını söyledi. Bıçakçıoğlu, "Belediye Meclisi olağanüstü toplanarak bu gelen paranın yarısını belediye hizmetlerinde, yarısını da esnaftan vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda ayni yardım yapma kararı aldı." dedi.

Bakanımıza Teşekkürler

Başkan Bıçakçıoğlu açıklamasında, "Sayın Bakan’ımıza çok teşekkür ediyoruz. Devlet en kısa sürede gerek esnafımızın gerekse vatandaşlarımızın zararlarını ödeyecektir. İnancım bu yöndedir. Defterdarlığın yapmış olduğu çalışma sona erdi. Biz Beşikdüzü Belediyesi olarak şu anda esnafımıza bir can suyu olması açısından hasar tespitinde hasara uğradığını beyan eden 524 esnaf kardeşimizin her birine 2 bin lira ödeme yapılmasını Belediye Meclisinde karara bağladık." diye konuştu. 3 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde 9 saat aralıksız yağan yağmurda metrekareye 269,4 kg yağış düşürmüştü. İlçede dereler taşmış, esnaf büyük zarar görmüştü.

Günün Diğer Haberleri