İş adamları Trabzon'a çıkarma yaptı

TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu ve beraberindeki heyet ‘Kobilerde Sosyal Sorumluluk’ konulu organizasyon için Trabzon’a geldi.

EKONOMİ - 2016-11-12 12:34:42

Organizasyona Doğu Karadeniz İş Dünyası Federasyonu (DOKASİFED), TSİAD Yönetim kurulu ve üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, KOSGEB Müdürü Dr. Mehmet Turhal, STK temsilcileri, KTÜ ve Avrasya Üniversitesi temsilcileri ile KOBİ temsilcileri ve davetliler katıldı. 

TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu; "Bir ilin kalkınması, ancak o ilin insanlarının katkısıyla olur. Vali, Belediye Başkanları, Ticaret ve Borsa Oda Başkanları, sivil toplum kuruluşları ile ortak akılla çözüm odaklı bir araya geldiklerinde sorunları beraberce çözebileceklerini, bunun örneklerini de sanayide kalkınan iller olarak gösterebiliriz" dedi. Kadooğlu; "Trabzon'da oluşturulacak ortak akıl, ilk olarak Trabzonlu olup Trabzon dışında yaşayan iş insanlarını memleketlerine yatırım yapmaları için teşvik edilmeleri ile bir başlangıç sağlanabilir. Bir ilin kalkınması, ancak o ilin insanlarının katkısıyla olur. Büyük iş adamlarını davet etmek ve kendilerinden halkın bir şeyler istediğini, beklentileri olduğunu söylemek gerek" diye konuştu.

Organizasyonda ayrıca; Trabzon Sanayici ve İş Adamları Derneğinin Ekim ayında düzenlemiş olduğu KOSGEB destekli 'Uygulamalı Girişimcilik Kursunu' bitirerek sertifika almaya hak kazanan 22 kursiyerin sertifikaları TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, DOKASİFED Başkanı Zeyyat Kafkas, TÜRKONFED Başkan yardımcısı ve TSİAD Başkanı Hasan Kamil Hayali ile KOSGEB Müdürü Dr. Mehmet Turhal tarafından kendilerine takdim edildi. TSİAD başkanı Hasan Kamil Hayali TÜRKONFED başkan ve Yönetim Kurulu üyelerini Trabzon'da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti belirterek, TSİAD- KOSGEB işbirliği ile gerçekleşen organizasyonda sertifika almaya hak kazanan girişimcilere yeni kuracakları işlerinde başarılar dilerken, bu tür kursları tekrar açmak için gereken çalışmalara şimdiden başladıklarını belirtti.

61 Medya

Günün Diğer Haberleri