2 dev balık görenleri şaşırttı

Samsun’da balıkçılar biri 2 metre 20 santim, diğeri 1 metre 80 santim uzunluğunda 2 dev yayın balığı yakaladı.

HAYAT - 2017-02-06 13:15:17

Samsun’un İlkadım ilçesindeki balıkçılar tarafından satılmak üzere tezgahlarında sergilenen dev balıklar vatandaşların ilgi odağı oldu.

2 metre 20 santim boyunda ve 200 kilo ağırlığında olan balık,Çarşamba Suat Uğurlu Barajı’nda; 1 metre 80 santim uzunluğunda ve 80 kilo ağırlığındaki diğer balıksa Vezirköprü’de Altınkaya Barajı’nda da avlandı. Dev balığa merakla bakan vatandaşlar, fotoğrafını çekmek ve dokunmak için adeta sıraya girdi.

Balığın büyük uğraşlar sonucu yakalandığını söyleyen balıkçı Hasan Köse, “Dev yayın balığı 2 metre 20 santim uzunluğunda. Bugün saat 05.00’e doğru yakalandı. Balığı bugün tezgahımızda sergileyeceğiz. Daha sonra da kesip satacağız. Bu balık herkese ilaç gibi gelir. Herkesin yemesini tavsiye ederiz. Kilosunu 25 liradan satacağız. Balık tam 220 kilo ağırlığında. Yiyecek olanlara afiyet olsun” dedi.

Balığın yarısının satıldığı belirten balıkçı Kurtça Aydın ise, “Bu balık Vezirköprü’de tutuldu. 1 metre 80 santim uzunluğunda, 80 kilo ağırlığında. Ben 55 kiloyum, balığı yerden zor kaldırdım. Kaldırdığımdan beri hala kollarım ağrıyor. Ama balık çok büyük. Kilosunu 25 liradan satışa sunacağız. Şu anda yarısı sipariş edildi” diye konuştu.

Gördükleri dev balıklar yüzünden şaşkınlık yaşayan vatandaşlar ise hayatlarında ilk bez bu kadar büyük balık gördüklerini söylediler.

Günün Diğer Haberleri