Karal Bekaroğlu'na sert çıktı: İftira atıyor!

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu’nun Rize’de bir lokantada basın toplantısı düzenlemesinin AK Partili yöneticiler tarafından engellendiği, Rize Havaalanı’nın yatırım programına alınmadığı ve ÇAYKUR'un özelleştirilmek istendiği yönündeki iddialarını yanıtladı.

SİYASET - AK Parti - 2016-03-23 11:41:17

Karal, Rize Havaalanı'nın 2016 yılında ihaleye çıkması için hiçbir engel bulunmadığının altını çizerek iddialarını ispatlamaması hâlinde Bekaroğlu’nu müfteri ilan edeceğini söyledi. Karal, Rize Basın Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında “Rize Havaalanı'nın 2016 yılında ihaleye çıkması için şu an önümüzde herhangi bir engel bulunmuyor. Bugünlerde Yüksek Planlama Kurulu kararı ile fiilen start verilecek. Birileri ‘keşke bu yatırımlar yapılmasa, bu yatırımların önüne bir engel çıksa da muhalefet edebilmek için imkân yakalasak’ diye dua ediyorlar." dedi. "Rize’de yapılacak havalimanının dünyada eşi benzeri yok. Dünyada inşa edilen en pahalı havalimanı olacak." diyen Karal, "Yaklaşık 750 milyon TL bir kaynak buraya aktarılacak. Böylesine devasa bir yatırımın Rize’ye kazandırılmasında muhalefet partilerinin ne gibi bir zararı olabilir. Bu projeye destek vermeleri lazım. Bu havalimanını kullanacak olanlar sadece AK Partililer değil. Bu eleştirileri yapan o zat. Bunu ifade ederken iftira atmaktan da kaçınmıyor. Sözde Rize’de bir lokantada yemek yemesini biz engellemişiz. O lokantacıya hangi siyasetçi telefon açmışsa, bu siyasetçi o ismi açıklamalıdır. Bu kadar seviyesiz ve çapsız bir politika olmaz. Buna resmen seviyesizlik ve çapsızlık denir. Bütün AK Parti camiasını töhmet altında bırakmıştır. O siyasetçi, o lokantaya hangi AK Partili telefon açmışsa bunu açıklamak zorundadır. Yoksa kendisini müfteri ilan ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Karal ayrıca henüz ortada bir Çay Kanunu taslağı bulunmadığını, böyle bir taslağın meclise ulaşmadığını, Bekaroğlu’nun açıklamalarının gerçek dışı ve iftira olduğunu vurgulayıp ÇAYKUR'un özelleştirilmeyeceğini ifade etti.

günebakış - Alihan TELATAR

Günün Diğer Haberleri