Advert
KEBİR'den köy okuluna teknoloji sınıfı

KEBİR'den köy okuluna teknoloji sınıfı

Vakfıkebirli iş adamı, Kebir Süt Genel Müdürü Yılmaz Karadeniz tarafından Beşikdüzü Akkese İlköğretim Okuluna yaptırılan 3D Teknoloji Sınıfı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

EĞİTİM - 2016-09-21 11:53:08

Türkiye’de ilk kez bir köy okuluna açılan 3D sınıfının açılış törenine Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Garnizon Komutanı Seral Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Zekeriya Baran, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mucahittin Kerim İkibaş, AK Parti İlçe Başkanı Harun Demirci, Mahalle Muhtarı Bülent Çakır, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldılar.

3D Teknoloji Sınıfı’nın açılış kurdelesini Kaymakam Cevdet Ertürkmen ve sınıfın tüm masraflarını karşılayan Karadeniz Kardeşler Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Kebir Süt Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Karadeniz birlikte kestiler. Kaymakam Ertürkmen kurdeleyi keserken yaptığı konuşmada, “Kesenize, ömrünüze bereket. İnşallah bu davranışınız diğer iş adamlarına da örnek olur. Çok sağ olun.” dedi.

Karadeniz Kardeşler Kebir-Süt Genel Müdürü Yılmaz Karadeniz’e 24 bin liraya mal olan bu hizmetinden dolayı Kaymakam Cevdet Ertürkmen tarafından plaket verildi. İş adamı Karadeniz plaketi alırken yaptığı konuşmada, “Öncelikle yeni eğitim-öğretim yılının memleketimize, Akkese köyümüze hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ayrıca geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiasına, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının başarılarla geçmesini temenni ediyorum. Akkese Köyü Derneği Başkanı’na ve yönetimine çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Günebakış - Hasan BAHADIR

Sen de Yorumla...
DİĞER HABERLER