Advert
AK Parti, Rize’de hedef büyüttü
Advert

AK Parti, Rize’de hedef büyüttü

AK Parti Rize İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu 73. İl Danışma Meclisi Toplantısı, teşkilat mensuplarının yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

SİYASET - AK Parti - 2015-12-28 12:10:23

İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, İl Başkanı Muhammed Avcı, AK Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, ilçe başkanları, belediye başkanları, il kadın kolu ve gençlik kolu başkanları ile çok sayıda teşkilat mensubu katıldı. Teşkilat içi çalışmaların değerlendirildiği İl Danışma Meclisi Toplantısı’nın açılış konuşmasını İl Başkanı Muhammed Avcı yaptı.

Avcı konuşmasında, AK Parti açısından en önemli dönemin şu andan itibaren başladığını belirterek “AK Parti açısından bana göre Rize’de en önemli dönem şu anda başlıyor. Çünkü yüzde 76’lık bir oy belki bundan sonra hiçbir partiye nasip olmayacak, olacaksa da bizim alabileceğimiz bir oydur. Bundan sonraki seçimlerde yüzde 80’lik, yüzde 85’lik hedefler koyacağız. Ve bu oy oranlarını kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Ama yüzde 76’lık oyun hakkıyla temsil edilebilmesi için bütün teşkilattaki arkadaşlarımızın bundan öncekinden çok daha büyük fedakârlık yapmaları gerekmektedir. Yüzde 76’lık bir oyun temsili kolay değildir. Burada belediye başkanlarımıza, il genel meclis üyelerimize, dahası bütün teşkilat mensubu arkadaşlarımıza çok önemli vazifeler düşüyor.” dedi. Avcı konuşmasının devamında ise Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun il başkanları toplantısında söylediği, “Bize oy vermeyenlerin de temsilcisi olabilecek bir teşkilat yapısı ortaya koymamız lazım.” sözünü hatırlatarak “Rize’de geride kalan yüzde 24’ün de oyunu alabilmek için mutlaka onları da temsil edebilecek bir potansiyele sahip teşkilat paradigması ortaya koymamız lazım. Rize’de herkesin mutlu, müreffeh yaşayabileceği, kimsenin ötekileştirilmediği bir yapının ortaya konulması için AK Parti teşkilatlarına çok önemli vazifeler düşüyor.” diye konuştu.

KARAL: RİZE’DEKİ YATIRIMLARI BÜYÜK BİR UYUM İÇERİSİNDE TAKİP EDİYORUZ

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ise il danışma meclisi toplantılarının önemine değinerek “Bu siyasi hareketin bu çalışmaları sadece Türkiye’yi düzlüğe çıkarmakla kalmadı aynı zamanda tüm dünyanın mazlum ve mağdur milletlerinin de umudu hâline geldi. Dünyanın neresine giderseniz gidin Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki bu siyasi hareket, mağdur ve mazlum milletlerin umudu hâline gelmiştir. İşte bu siyasi hareketin ayakta kalabilmesi hepimizin çalışmasına ve gayretine bağlıdır. Onun için bu toplantılar önemlidir.” dedi. Karal, Rize’deki yatırımları büyük bir uyum içerisinde takip ettiklerini belirterek “İl başkanımız ve milletvekili arkadaşlarımızla beraber büyük bir uyum içerisinde Rize’mizin sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışıyor ve yatırımları takip ediyoruz. Büyük bir anlayış birliği içerisinde Rize’nin sorunlarına olan vukufiyetimiz çerçevesinde bu sorunları bir bir aşmaya çalışıyoruz. Sizlerden aldığımız bu güç ve kuvvetle Rize’mizi sadece bir Türkiye kenti değil bir dünya kenti yapabilmek için bütün gücümüzle çalışacağız.” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Rize İl Başkanlığı tarafından ilçeler arasında en yüksek oy alan ilk 3 ilçe ve oyunu en çok arttıran ilk 3 ilçe başkanlarına plaket verildi. Oyunu en çok arttıran ilçeler; 1 Derepazarı, 2 Ardeşen, 3 Merkez ilçe oldu. En çok oy alan ilçeler ise Güneysu, İkizdere ve İyidere ilçesi oldu. Toplantının son bölümünde teşkilat çalışmalarının sunumları ve müzakereler yapıldı.

Kaynak: günebakış

Sen de Yorumla...
DİĞER HABERLER