Advert
İslamsız saadet olmaz
Advert

İslamsız saadet olmaz

Saadet Partisi Trabzon İl Eğitim Başkanı Öztürk, Of İlçe Divanı’nda konuştu.

SİYASET - 2016-02-08 10:36:10

Saadet Partisi Of İlçe Divan Toplantısı ilçe binasında Trabzon İl Eğitim Başkanı Mustafa Öztürk'ün katılımı ile gerçekleştirildi. Öztürk, "Merhum Erbakan Hocamızın dediği gibi İslamsız Saadet olmaz. Bunu idrak edebilirsek ve bütün olaylara bu inanışla bakabilirsek sorunları çözebiliriz.” diye konuştu. Toplantının açılış konuşmasını Of İlçe Başkanı M. Celal Vahapoğlu yaptı. Ülkemizde yaşanan terör olaylarına dikkat çeken Vahapoğlu, 'Bıçak kemiğe dayandı' diyerek bu konuda hükümetin uyguladığı yanlış politikaları eleştirdi.

ESAS SORUN DOST VE DÜŞMANIN BİLİNMEMESİDİR!

Terör örgütlerinin elinde bulunan silahların nereden geldiğinin sorgulanması gerektiğini hatırlatan Vahapoğlu, "Ülkemizde yaşanan ve son zamanlarda hızla artan terör olaylarının iç yüzü maalesef bize gösterilmiyor. Bu sorunun temelini anlamadan sorunu çözmek mümkün değildir. Sorunun temelinde yatan ana etken de gerçek dost ve düşmanın bilinmemesidir. ‘Askerimizi, polisimizi ve vatandaşlarımızı şehit eden terör örgütünün elindeki silahlar nereden geliyor diye sormamız gerekmez mi? Bu silahları onlara verenler bizim dostumuz mu yoksa düşmanımız mı? Dostumuz olmayacağına göre neden bu düşmanlar deşifre edilmiyor? Neden ortaya çıkartılıp sorunun temelden çözülmesi sağlanmıyor? Yoksa esas dert sorunu çözmek değil mi?” sorularını sorarak çözüm yolunun gerçek düşmanı tanımaktan geçtiğini söyledi. Vahapoğlu'nun konuşmasından sonra söz alan Trabzon İl Eğitim Başkanı Mustafa Öztürk, Milli Görüş Lideri Necmeddin Erbakan'ın hayatından misaller vererek Milli Görüş'ün amacının ne olduğunu anlattı.

ERBAKAN HOCA GÖREVİNİ LAYIKIYLA YAPTI

Merhum Erbakan Hoca’nın cihat yaptığını söyleyen Mustafa Öztürk, "Erbakan Hocamızın hedefi, İslâm dininin tevhid akidesini şanına uygun bir biçimde yüceltip yaymaktı. Bunu yapmak için gerek ülkemizde gerekse dünyada birçok çalışma yapmış ve bu yolda canını teslim etmiştir." dedi. Öztürk, "Erbakan Hocamız bize gerçek düşmanı ve dostu öğretti. Dünyayı zulmü ile ateş çemberine çeviren Siyonizm’in hedeflerini her platformda anlatan hocamız, bu zulmü ortadan kaldırmak ve Büyük İsrail Projesi’nin gerçekleşmemesi için yapılması gerekenleri de bize öğretmiştir. Fakat onun talebeleri olduğunu söyleyen iktidardaki kardeşlerimiz, bu anlatılanların tersini yaparak düşmanın yanında yer almıştır. Hocamız bize AB, ABD, BM, NATO, IMF ve diğer birçok uluslararası örgütün hedefinin Büyük İsrail Projesi’ne hizmet için kurulduğunu öğretmiş ve bunu ilahi mesaj ile taçlandırarak 'Küfür tek millettir' demiştir. Kısaca bize gerçek dostun ve düşmanın kim olduğunu öğretmiştir." diye konuştu. Dünyaya barış getirmenin tek adresinin İslâm olduğunu söyleyen Öztürk, "Merhum Erbakan Hocamızın dediği gibi İslamsız Saadet olmaz. Bunu idrak edebilirsek ve bütün olaylara bu inanışla bakabilirsek sorunları çözebiliriz. Yoksa günümüz şartları bunu gerektiriyor diye olaylara bakışımızı Hak penceresinden Batıl penceresine çevirirsek, ne dünyamızı, ne de ebedi yurdumuz olan ahiretimizi kurtarabiliriz. Bunun için fert, cemaat ve toplum olarak bütün olayları İslâm-i açıdan değerlendirip çözüm yollarını Kur'an ve sünnete göre belirlemeliyiz." diyerek Milli Görüş'ün tek temsilcisi Saadet Partisi'nin bu anlayışla hareket ettiğini söyledi.

günebakış - Aydın GELLECİ

Sen de Yorumla...
DİĞER HABERLER