Advert

Hacıosmanoğlu’ndan Usta’ya ağır suçlamalar!

Trabzonspor eski Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, kulübün mevcut başkanı Muharrem Usta'ya ağır ithamlarda bulundu.

Hacıosmanoğlu’ndan Usta’ya ağır suçlamalar!

Makamların ve koltukların çözüm üretme yeri olduğunu ifade eden Hacıosmanoğlu, “Bu görevlere kimseyi zorla götürmüyorlar. Bir şeyler üreteceksiniz. 6 aydır konuşmuyorum. Takım 6 tane yiyor, sorumlusu biziz. 7 tane yiyor, sorumlusu yine biziz. Sorumlusu bizsek bizim dönemimizde böyle sonuçlar almadık. Biz şampiyonluğu oynayacak bir kadro kurduk ama ne yazık ki Türkiye'deki çeteyi aşamadık. Aralık’ta kongre vardı. Biz o ilk dört haftadaki gibi devam etseydik, bir iki sene daha görevde kalacaktık ve Türk futbolundaki çetenin de ömrü bitecekti. Onun korkusuyla içerideki işbirlikçilerle birlikte başarılı olmamamız adına her türlü engeli çıkardılar. Biz başarıdan bahsetmiyoruz. Başarı şampiyonluktur. Ama üst üste iki yıl Avrupa'da tarihinde bir Türk takımı gruplardan çıktı“ şeklinde konuştu.

Başkan ağzından UEFA’yı düşürmüyor

Şampiyon olan Trabzonspor'a büyük transferler yakışır diye Avrupa'nın göz bebeği oyuncuları aldıklarını söyleyen Hacıosmanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün başkanın ağzında UEFA kriterleri diye bir sakız var. UEFA diyor ki bütçe 60 milyona düşecek. PTT 1. Lig takımlarının bütçesi 60 milyon TL, rakipleriniz bir oyuncuya 60 milyon veriyor. Bizim geldiğimiz dönemde Trabzonspor'un geliri 77 milyon TL idi. Geldiğimiz sezon 130 milyon TL'ye çıkardık onu. 60 milyon TL kulübün gelirini artırdık. Trabzonspor tarihinin en başarısız sezonunu yaşadı. Bu başarısızlık ekonomiye de yansıyor. UEFA 60 milyon TL bütçeyi sınırlamadı. Siz kaynak buldunuz da 60 milyonu 100 milyona çıkardınız da o 40 milyonu harcayamazsınız demiyor size. Trabzonspor'un en düşük geliri ile hesap yapıyorsunuz. Çıkıyorsunuz milletin huzuruna UEFA kriterleri var ona uymak zorundayız. Satarsak alacağız, 60 milyona düşürürsek alacağız. O zaman siz niye buraya geldiniz. Ben bu garip halimle beraber kulübün gelirini 130 milyon çıkardım sen niye 200 milyona çıkarmıyorsun. Bunların hiç birini yapmayacaksınız o zaman size gerek yok bizim muhasebe müdürü orayı daha iyi yönetirdi Trabzonspor'un geliriyle. Başkanın özür borcu var bu millete. Bu sıkıntıları ben kulübe yaşatmadım“

M'bia'nın satışı şaibelidir

Trabzonspor eski kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Kamerunlu oyuncu M'Bia'nın Çin'e satışında şaibeler olduğunu iddia ederek sözlerini şöyle tamamladı:

"İki sene üst üste UEFA Şampiyonu olan Sevilla'nın beynini aldık 29 yaşındaydı. Zokora gibi 6 milyon 500 Bin Euro 33 yaşındaki oyuncuya vermedik. Bütün Avrupa takımları peşindeydi biz adamı Trabzon'a getirdik. Siz onu elinizde tutamadınız sattınız. O zaman hedeften bahsetmeyeceksin. O oyuncunun satışında da şaibeler var. Bunların hepsini konuşacağız“

İbrahim Hacıosmanoğlu Muharrem Usta Trabzonspor
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akif Hamzaçebi Akçaabatlılarla buluştu
Akif Hamzaçebi Akçaabatlılarla buluştu
Evli ve Zavallı seyirciyle buluştu
Evli ve Zavallı seyirciyle buluştu