Advert

Lojistik merkezin proje ihalesi yapıldı

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, İyidere’de yapılacak olan lojistik merkezin proje ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Lojistik merkezin proje ihalesi yapıldı
kizilay_banner_300X250

Milletvekili Hasan Karal, mayıs ayında ihalesi gerçekleştirilen İyidere Lojistik Merkezi’nin proje işleri ihalesinin sonuçlandığını ve ihaleyi Denar Deniz Araştırmaları Anonim Şirketinin aldığını ve ihale bedelinin 257.500.00 TL olduğunu, iş süresinin ise 310 gün olduğunu söyledi. Konuyla ilgili açıklama yapan Karal, “İyidere Lojistik Merkezi’yle ilgili bu zamana kadar 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı teklifi, Doğu Karadeniz Endüstriyel Gelişim Bölgesi Fizibilite Raporu, jeolojik-jeoteknik etüt raporu ve zemin etüt raporları hazırlandı. Sonuçlanan proje ihalesiyle birlikte bundan sonra yapılacak olan çalışmalar şunlardır; taslak genel vaziyet planı hazırlanması, sayısal modelleme raporunun hazırlanması, sondajlı mühendislik hesaplarına esas geoteknik etüt raporunun hazırlanması, kesin projeler özel projeler teknik şartname ve yaklaşık maliyetin hazırlanması, 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı hazırlanması ve ÇED araştırmasıdır. İş süresi ise 310 gündür.” dedi.

Karal, lojistik merkezin Rize tarihinin en önemli projelerinde bir tanesi olduğunu belirterek “Rize Lojistik Merkez Projesi, Rize’mizin tarihinin en önemli projelerinden bir tanesidir. İyidere Lojistik Merkezimizin proje ihalesi sonuçlandı ve ihaleyi alan firma da belli oldu. Proje çalışmaları fiilen başlayacak. Lojistik Merkez Projesi, Rize’nin değil Türkiye’nin en büyük projelerinden bir tanesidir. Yaklaşık 800 dönüm deniz dolgusu yapılacak.” dedi.

Rize İyidere Lojistik Merkezi İhale
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler