Advert

Gümüşhane'de PKK'ya ait depo ve sığınak bulundu

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş köyü kırsalında dün akşam terör örgütü mensupları ve güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmadan sonra başlatılan operasyonda PKK'lılara ait 6 depo ve sığınak tespit edilerek imha edildi.

Gümüşhane'de PKK'ya ait depo ve sığınak bulundu

Teröristler önceki gün Yaşmaklı Barajı civarında bir vatandaşın parasını ve yiyeceklerini gasp ederek kaçmışlardı. Bu olay üzerine operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, dün akşam saat 20.30 sıralarında Alaca yaylası mevkiinde terör örgütü mensuplarıyla sıcak temas sağladı. Çatışmanın takip eden saatlerde sabahın ilk ışıklarıyla başlatılan arazi aramasında tespit edilen teröristlere ait 6 depo ve sığınak, güvenlik güçleri tarafından yok edildi.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada geçtiğimiz ay Torul ilçesi Harmancık köyü yakınlarında 2 şehit verildiğini hatırlatan Vali Memiş, o olaydan sonra sürekli arama ve tarama faaliyetlerinin devam ettiğini vurguladı. Bu kapsamda dün akşam Kürtün ilçesi kırsalında sıcak temas sağlandığını dile getiren Memiş, "Faaliyetlerimiz devam ediyor. Güvenlik birimlerimiz olay yerinde yaklaşık 6 tane depo ve sığınaklarını tespit etti. Tespit edilen sığınaklarda yaşam malzemeleri ve bir takım örgütsel doküman ele geçirildi. Onlar imha ediliyor. Çalışmalar o bölgede devam ediyor. Sığınak ve depoları tespit etmemiz önemli. Güvenlik kuvvetlerimize teşekkür ediyorum. Jandarma Bölge Komutanlığımıza, Gümüşhane Jandarma Alay Komutanlığı'na, diğer asker personelimize ve Polis Özel Harekat personelimize teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi bu mücadelemiz devam edecek" ifadelerini kullandı.

Sabah

Gümüşhane Kürtün PKK Vali Okay Memiş Alaca Yaylası
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon Hurması'nın faydaları
Trabzon Hurması'nın faydaları
Akif Hamzaçebi Akçaabatlılarla buluştu
Akif Hamzaçebi Akçaabatlılarla buluştu