Advert

Polise ihbar Viyana’dan

İki çocuğunu Türkiye’ye kaçıran Hayri Menderes her yerde aranıyor.

Polise ihbar Viyana’dan
kizilay_banner_300X250

Avusturya’da evlilik dışı iki kız çocuğu sahibi olan Trabzonlu Hayri Menderes, çocukları kaçırdığı gerekçesiyle yurdun dört bir yanında aranıyor. Çek Cumhuriyeti vatandaşı olan Marta Kocakova'nın Viyana'dan polise yaptığı ihbar üzerine harekete geçen Emniyet Genel Müdürlüğü, Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nü uyararak, Hayri Menderes'i bulmasını istedi. Trabzon'un Akçaabat İlçesi'ndeki TOKİ konutlarında ikamet ettiği öğrenilen Hayri Menderes, iki kız çocuğuyla birlikte sırra kadem bastı.

İKİ KIZ ÇOCUĞU EVLİLİK DIŞIYMIŞ

Trabzonlu Hayri Menderes, Avusturya'da yaşayan Çek Cumhuriyeti Vatandaşı Marta Kocakova adlı kadınla tanıştı. İkilinin aşkı 2008 yılında Meryem, 2010 yılında ise Melis adını verdikleri iki çocukla taçlandı. Bir süre sonra çiftin arasında şiddetli geçimsizlik baş gösterdi. Hayri Menderes, tatil bahanesiyle muvafakat alarak iki kızını Trabzon'a getirdi. Eşi Marta Kocakova'yı arayan Hayri Menderes, artık geri dönmeyeceklerini söyledi.

POLİS, ADRESİ GÖZALTINA ALDI

Bu söz üzerine çılgına dönen Marta Kocakova, çocuklarını kaçıran Hayri Menderes'i polise ihbar etti. Avusturya Polisi, yapılan ihbar üzerine durumu Türkiye'ye bildirdi. 24 Temmuz 2015 tarihinde iki çocuğuyla birlikte Avusturya'ya dönmesi gereken Hayri Menderes'in yakalanarak, iki kız çocuğuyla birlikte Avusturya'ya iadesini talep edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, Trabzon Emniyet Müdürlüğü'ne bir yazı göndererek, Hayri Menderes'in açık adresini verdi ve Lahey sözleşmesi gereğince soruşturmanın gizlilik içerisinde yapılmasını ve yakalanmasını istedi.

ANNE VE BABAYA KOMŞUYMUŞ

Adresi tespit edilen Hayri Menderes'in anne ve babasına komşu olduğu ortaya çıktı. Trabzon'un Akçaabat İlçesi Sarıtaş Mahallesi'ndeki TOKİ konutlarında evi olduğu belirlenen Hayri Menderes'in anne ve babası Zahide ve Ethem Menderes çiftinin de bu konutun yanındaki TOKİ konutunda oturduğu ortaya çıktı. Yaz aylarında iki kızıyla birlikte mahallede görülen Hayri Menderes'in evini terk ettiği ve İstanbul'a gittiği ileri sürüldü. Menderes'in anne ve babasının ise geçen ay yurt dışına çıkış yaptığı öğrenildi. Bu arada polis, geçen ay evinin aidatını ödediğini belirlediği Hayri Menderes'in evini gözlem altında tutuyor.

Kaynak: günebakış - Enis YILDIRIM

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Trabzonspor'un devre arası kamp programı belli oldu!
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler
Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği'nde ağır misafirler